800-lecie Niedobczyc

Świętując 800-lecie Niedobczyc uczestniczyliśmy dzisiaj w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. bp Grzegorz Olszowski, a homilię wygłosił, pochodzący z naszej dzielnicy, ks. Władysław Basista. Mszę św. koncelebrowali nasz ks. Proboszcz Stanisław Kołodziej oraz ks. Dariusz Kreihs – proboszcz Parafii Matki Bożej Różańcowej w Niedobczycach.

Na Mszy św. obecni byli: Piotr Kuczera – Prezydent Miasta Rybnika, władze samorządowe, licznie przybyłe poczty sztandarowe z całego miasta, przedstawiciele dzielnic Rybnika, Chór im. Adama Mickiewicza z Niedobczyc, panie w strojach śląskich i wielu naszych parafian.

Jak powiedział w czasie homilii ks. Władysław Basista, patrząc na historię 800 lat naszej dzielnicy, na myśl przychodzi jedno słowo – klucz, którym możemy streścić dzieje naszych przodków na tej ziemi. To słowo „rozwój”. Rozwój życia i bycia, czyli rozwój cywilizacyjny i duchowy. Bogata i piękna historia naszej małej ojczyzny zobowiązuje nas, by dawać świadectwo młodym pokoleniom i dbać o dziedzictwo, które sami otrzymaliśmy.

Więcej o dzisiejszej uroczystości można będzie przeczytać w październikowym numerze „Serca”.

Kliknij, aby posłuchać homilii

Kolorem zielonym oznaczono terminy wolnych intencji, w celu zamówienia intencji należy skontaktować się z kancelarią parafialną