niedziela, 23 czerwca, 2024
Aktualności

A nadzieja zawieść nie może

Nadzieja właśnie to słowo było myślą przewodnią wczorajszego spotkania z ks. abpem Damianem Zimoniem, które animował ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer. Jak zauważył Ksiądz Arcybiskup, brak nadziei to dzisiaj jeden z największych problemów, zwłaszcza dla młodego pokolenia. Tymczasem nadzieją jest wiara, nadzieją jest sam Jezus Chrystus.

Musimy się tylko na Niego zdać, ciągle na nowo Go wybierać, na nowo odczytywać, słuchać i analizować Jego Słowo, a zwłaszcza uczestniczyć w Eucharystii, która jest największym skarbem Kościoła.
I choć czasem świat się nam wali, to pamiętajmy, że „nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany” (Rz. 5, 5).

Dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi, który zechciał przyjechać do nas, by podzielić się swoim doświadczeniem wiary i wiedzą o współczesnym Kościele. Serdeczne Bóg zapłać również ks. Arkowi, który znakomicie poprowadził wczorajsze spotkanie.

Była to trzecia z cyklu konferencji, które oscylują wokół człowieka (jego kondycji duchowej i społecznej), świata (w którym wzrastamy i który nas otacza) oraz tego, co czeka nas nieuchronnie, czyli nieba i zbawienia.