Boże Ciało


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypada 8 czerwca. W tym dniu po mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy z procesją i przejdziemy ulicami: Jabłoniową, Orkana, Słowiańską, Warneńczyka, Hetmańską i Górnośląską z powrotem do kościoła.

Prosimy wszystkich mieszkańców tych ulic o pomoc przy budowie ołtarzy oraz udekorowanie okien.

Zapraszamy także panie w strojach śląskich, górników do niesienia baldachimu, a dzieci, szczególnie pierwszokomunijne – dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców z dzwoneczkami.  Ze względu na procesję nie będzie w tym dniu mszy św. o godz. 10.30.

Próba dla dzieci sypiących kwiaty w środę po mszy św. wieczornej przed kościołem.


W imieniu dzieci prosimy też wszystkie osoby, które posiadają w ogrodach kwiaty, aby się nimi podzieliły. Do zakończenia oktawy Bożego Ciała przy zakrystii będzie wystawiony kosz, do którego można wrzucać płatki kwiatów. Przed Bożym Ciałem płatki kwiatów można także przynosić do miejsc, w których budowane będą ołtarze, a budowniczych prosimy o przygotowanie pojemników lub worków na płatki, by przy ołtarzach można było uzupełniać koszyki dzieci.

Kolorem zielonym oznaczono terminy wolnych intencji, w celu zamówienia intencji należy skontaktować się z kancelarią parafialną