Czuwaliśmy…

W sobotę, w wigilię kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II i Jana XXIII, zgromadziliśmy się wieczorem w kościele, aby trwać na czuwaniu dziękczynnym. Dziękowaliśmy Bogu za życie i pontyfikaty dwóch wielkich papieży. Trzygodzinne spotkanie podzielone zostało na dwie części.

Na początku organizatorzy przypomnieli nam drogę, która z Wadowic, przez Kraków, doprowadziła Karola Wojtyłę do Watykanu. Obejrzeliśmy jego fotografie z lat dziecinnych, młodzieńczych, a następnie już jako kapłana, biskupa, papieża. Usłyszeliśmy kilka fragmentów jego wierszy, parę urywków jego homilii, a wszystko to przeplatane było wspólnym śpiewem. Potem chwila przerwy na … kremówki, by po słodkim posiłku powrócić do kościoła i odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Na koniec skauci wnieśli Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia Bożego, a każdy z uczestników odpalił od niej własną świeczkę. Płonące małe iskry rozświetliły naszą świątynię, by potem przed kościołem mógł z nich powstać napis JP II. Czuwanie zakończyło się około godziny dwudziestej drugiej Apelem Jasnogórskim.

Kanonizacyjna Iskra została również przekazana w niedzielę popołudniu, podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego. Tym sposobem każda rodzina mogła wieczorem o godz. 21.37 spotkać się na wspólnej modlitwie przy Iskrze Bożego Miłosierdzia.

Kliknij zielone pole, aby sprawdzić wolną intencję. Brak zielonych pól oznacza , że nie ma już wolnych intencji w danym miesiącu. Aby zamówić Mszę św. przejdź do zakładki Intencje mszalne