Dekanalne spotkanie PRD

Członkowie Parafialnych Rad Duszpasterskich całego dekanatu Niedobczyce spotkali się wczoraj w naszej parafii. Wspólny wieczór rozpoczął się Mszą św. sprawowaną w intencji członków Rad, a po Eucharystii ks. dr Grzegorz Strzelczyk przybliżył zebranym wnioski II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

Jak powiedział ks. Grzegorz Synod, który zakończył się rok temu, był pewną próbą zmierzenia się z rzeczywistością. Zgodnie z wolą ks. abpa Wiktora Skworca Synod zajął się całokształtem życia w diecezji. Przede wszystkim chodziło o ustalenie, w jakim miejscu jesteśmy jako Kościół i jakie powinny być nasze priorytety.

Wnioski kilkuletnich prac zespołów synodalnych przełożyły się na uchwały, które w formie zaleceń bądź zarządzeń będą teraz stopniowo wprowadzane w parafiach. Niektóre z tych zadań będą realizowali członkowie Parafialnych Rad Duszpasterskich, którym jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu dla dobra naszych wspólnot parafialnych.

Ogromne Bóg zapłać składamy ks. Grzegorzowi Strzelczykowi za sprawowanie Eucharystii i wygłoszenie konferencji dla członków Rad. Dziękujemy również ks. proboszczowi Stanisławowi oraz ks. Krzysztofowi za zorganizowanie spotkania oraz wszystkim członkom Rad Parafialnych za przyjęcie zaproszenia i liczny udział w spotkaniu.

Zachęcamy do wysłuchania homilii oraz konferencji ks. dra Grzegorza Strzelczyka.

Ewangelia i homilia

Konferencja

Kolorem zielonym oznaczono terminy wolnych intencji, w celu zamówienia intencji należy skontaktować się z kancelarią parafialną