czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

„Dołóż do ognia”

„Dołóż do ognia” – pod takim hasłem odbyły się na przełomie czerwca i lipca rekolekcje dla rodzin szensztackich w Kokoszycach, w których wzięli udział nasi parafianie. Refleksjami po pięknie przeżytym weekendzie podzieliła się jedna z uczestniczek rekolekcji.

„To właśnie tu jest rzeczywistość, nie tam (…)” usłyszała grupa rodzin i matek uczestnicząca w weekendowych rekolekcjach w Kokoszycach.

To był dobry czas. Wszyscy mieli szansę znaleźć choćby słowo, zdanie, które trafiło do jego serca i zostało z nim. Było to miejsce, w którym każdy był bezwarunkowo akceptowany. Był to czas zatrzymania się, przemyśleń, rozmów, świadectw wiary, i przede wszystkim głębokiego uduchowienia. Niektórzy byli tam kolejny raz, inni po raz pierwszy, ale wszyscy byliśmy świadkami niesamowitego działania Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Nad całością czuwała niezastąpiona siostra Eleonora, która swoją energią i oddaniem Matce Bożej zarażała nas każdego dnia. Tuż obok, całkowicie oddana dzieciom siostra Michaela, od której każdy rodzic powinien uczyć się pokory i cierpliwości do swych pociech. Zaś na straży Bożego Słowa stał ks. Adam Skutela, który w sercu każdego z nas „dołożył do ognia” wiary i na nowo rozpalił to, co powoli gasło. Wielkim ubogaceniem tych rekolekcji było spotkanie z p. Barbara Słomianą, która uświadomiła wszystkim nadrzędną rolę rodziny – pełnej rodziny, rodziców w wychowaniu dzieci, zaspokajaniu potrzeb ludzkich od życia prenatalnego po dorosłe życie i wszelkich konsekwencjach z tym związanych. Następnie w grupach pracowaliśmy nad tym, by ustalić co pomaga nam, a co przeszkadza w budowaniu relacji z innymi.

Dla mnie osobiście był to czas, by się zatrzymać i spojrzeć w głąb siebie, by spojrzeć głęboko w oczy mężowi i powiedzieć sobie wzajemnie to, na co często nie ma czasu podczas codziennych obowiązków i zawirowań, by przyznać się przed sobą do słabości, przeprosić się i ustalić wspólnie coś, by nasze relacje stały się lepsze. Myślę, że się udało. Podjęliśmy małe kroki, którymi wspólnie prowadzeni przez Matkę Bożą Trzykroć Przedziwną chcemy iść ku Bogu.

Emilia