niedziela, 21 kwietnia, 2024
Aktualności

Droga Krzyżowa ulicami Niedobczyc

Szlachetne drzewo krzyża, na którym zawisł Zbawiciel Świata całego, bądź pozdrowione! Tymi słowami uwielbiamy dzisiaj znak naszej wiary ! Krzyż Święty. Dziś bierzemy ten znak na nasze ramiona, aby wyjść z nim na ulice naszej dzielnicy, aby dać świadectwo naszej wiary i wierności Chrystusowi, aby zanieść znak naszego zbawienia innym.

W parafii, w cieniu Drzewa Krzyża rodzi się nasza wiara. W parafii, w cieniu Krzyża wzrastamy duchowo. W parafii, w cieniu Krzyża doświadczamy Bożego Miłosierdzia. W parafii, w cieniu Krzyża realizujemy nasze powołanie do świętości.
Spójrz, Jezu Chryste, Słodki Owocu Odkupienia, z Twojego Krzyża na nas i wysłuchaj modlitwę, przez którą będziemy towarzyszyć Tobie na Drodze Krzyżowej. Niech wznosi się ona ku niebu jak woń kadzidła, niech przenika nasze serca i umysły, nasze domy i mieszkania, nasze szkoły i zakłady pracy. Niech jej słodka woń rozniesie się po naszych placach i ulicach, a Ty z wysokości swojego Krzyża nie tylko ją przyjmij, ale też wysłuchaj, bo wiemy, że bez Ciebie nic nie możemy uczynić.

Tekst: Wprowadzenie do wczorajszych rozważań Męki Pańskiej podczas Drogi Krzyżowej ulicami Niedobczyc