„Jednego Serca”


Książkę jubileuszową oraz kapsułę czasu można zakupić
w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

Możemy także wysłać je do Ciebie kurierem – cena przesyłki 18 zł.
Szczegóły dotyczące wysyłki na dole strony.


„Jednego Serca. 100 lat kościoła w Niedobczycach (1921-2021)”

Autorzy: ks. prof. Arkadiusz Wuwer, Bogdan Kloch


Wydawcy: Muzeum o. Emila Drobnego w Rybniku, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach
Liczba stron: 248
Oprawa: twarda

Książka nie jest naukowo opracowaną monografią parafii.  Głos zabierają w niej osoby, które przez ostatnie 100 lat budowały nasz kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach i tworzyły wspólnotę żywego Kościoła. Pojawiają się tu słowa żywych ludzi, których od dawna już nie ma. Przemówią mimo to, poprzez kurtynę czasu, swoim własnym głosem. Po to przecież, przy świetle świecy, lampy naftowej czy żarówki, wieczorami mozolnie notowali, zapisywali, na gorąco komentowali, pragnąc, aby ktoś kiedyś przeczytał ich słowa i zrozumiał, co dla nich było ważne. Przemówią więc proboszczowie, siostry zakonne,  przodkowie zaangażowani w różne grupy parafialne i stowarzyszenia. Obok informacji ważnych dla historyka, pojawią się tu także notatki na marginesie, nieważne być może z dzisiejszego punktu widzenia, lecz wtedy dla nich – 100, 50 czy 25 lat temu – niezwykle istotne. Tym żyli, to zapisali, to chcieli przekazać przyszłym pokoleniom.

Cena książki: 50 zł


Pragniemy przekazać Wam także kapsułę czasu. Znajdziecie w niej pergamin z tekstem, który napisali do nas nasi przodkowie w 1921 roku, a także medal okolicznościowy, specjalnie wybity na nasz jubileusz. Niech nie będzie to tylko gadżet, ale inspiracja do gromadzenie w kapsule pamiątek, zdjęć, może spisanych własnych refleksji o zaangażowaniu w życie naszej wspólnoty, które pewnego dnia przekażecie swoim dzieciom, wnukom, prawnukom. Może za kolejne 100 lat Wasza kapsuła wniesie wiele światła na temat naszego przeżywania wiary i miłości do własnego kościoła.

Cena kapsuły: 20 zł
Recenzje Czytelników

Szanowny Księże Proboszczu!

Chciałabym bardzo podziękować za książkę o naszej parafii. To wspaniała pamiątka dla przyszłych pokoleń, lekcja historii dla nas i oddanie pamięci tym, którym tak wiele zawdzięczamy. Słowa wdzięczności i uznania kieruję także do ks. prof. Arkadiusza, za poświęcony czas i trud jakiego niewątpliwie wymagało powstanie tej książki.
Dla mnie lektura książki ” Jednego Serca. 100 lat kościoła w Niedobczycach (1921 – 2021) to fascynująca podróż w czasie. Czytelnik poznaje szczegółową historię budowy i wystroju kościoła, ale także postacie wielu osób, które poprzez swoją wiarę, działanie i zaangażowanie miały znaczący wpływ na kształtowanie się parafii. Książka ukazuje życie Kościoła w Niedobczycach na przestrzeni czasów w wielowymiarowej perspektywie wydarzeń parafialnych, sposobu ich celebracji, postaw przyjmowanych przez parafian, a także lokalnego, parafialnego odbicia tego, co miało miejsce w danym czasie w naszym kraju i na świecie. Doskonałym uzupełnieniem i unaocznieniem przedstawionych opisów są zamieszczone w książce zdjęcia. Na próżno jednak szukać opinii, czy komentarzy dotyczących przedstawionych wydarzeń, te pozostają wyłącznie w gestii czytelnika. Książka budzi szacunek i wdzięczność dla przeszłości, refleksję nad teraźniejszością i pytania o przyszłość Kościoła w Niedobczycach.

Agnieszka


Polecamy także:


„Jadę na urlop. Z Panem Bogiem!”

Autorzy: ks. Arkadiusz Wuwer, ks. Stanisław Kołodziej


Liczba stron: 148
Oprawa: miękka

Książce towarzyszy perspektywa: od codzienności do wieczności – niezmiennie przeplatających się ze sobą na drogach życia, w spotkanych ludziach, w ich historiach, w kulturze i sztuce, w przyrodzie i w zasiadaniu do posiłku w ciepłe, letnie wieczory. Bo Jezus jest ciągle z nami – we dnie i w nocy jest obecny przy wspólnym stole, jak z uczniami w Emaus; śpi obok, jak w łodzi, którą płynęli wśród burzliwych fal; modli się za nas, gdy zasypiamy ze zmęczenia, jak w oliwnym ogrodzie. Odkryć i zachwycić się Jego cichą, codzienną obecnością i zdobyć się na wdzięczną odpowiedź – to jedyny cel naszej książki.

Cena: 25 zł


Jak złożyć zamówienie?

Jeśli chcesz złożyć zamówienie wypełnij i wyślij poniższy formularz lub wyślij do nas e-mail (niedobczyce@katowicka.pl) z podaniem imienia, nazwiska, numeru telefonu oraz dokładnego adresu dostawy.


Wysyłka po zaksięgowaniu wpłaty na koncie
Numer rachunku: 31 1020 2472 0000 6702 0211 4387


    Zamawiam: