niedziela, 21 kwietnia, 2024
Aktualności

Jubileusz ks. prob. Stanisława


Jutro ks. prob. Stanisław będzie obchodził 35. rocznicę święceń kapłańskich, a my już dzisiaj otoczyliśmy go modlitwą. Podczas ostatniej mszy św. kolędowej, sprawowanej w intencji mieszkańców ulic Adamskiego, Górnośląskiej, Jabłoniowej, Leszczyńskiego, Odrodzenia, Skrzetuskiego, Strzelców Podhalańskich, Wołodyjowskiego i Zagłoby przy ołtarzu stanęli wszyscy kapłani posługujący w naszej parafii oraz przyjaciele księdza proboszcza – ks. bp Grzegorz Olszowski oraz ks. prof. Arkadiusz Wuwer. Msza św. była niespodzianką, a sam jubilat dowiedział się o takim prezencie parafian i kapłanów kilka minut przed Eucharystią. Na mszy św. obecne były poczty sztandarowe i delegacja parafian składająca życzenia.

Życzenia parafian dla ks. prob. Stanisława:

Kochany Księże Proboszczu Stanisławie,

35 lat temu Pan Jezus powiedział do Ciebie „Pójdź za mną”, a Ty powiedziałeś: „Tak”. 15 lat temu Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń powiedział do Ciebie: „Pójdź do Niedobczyc”, na szczęście dla nas również odpowiedziałeś: „Tak”. Dzisiaj razem z Tobą dziękujemy za Twoje 35 lat kapłaństwa i 15 lat posługi w naszej wspólnocie.

Wiemy, że przez te wszystkie lata doświadczyłeś wiele radości, zawsze miałeś wokół siebie prawdziwych przyjaciół, ale były też trudy i zmagania. Myślę, że właśnie różnego rodzaju doświadczenia sprawiły, że jesteś właśnie taki, jaki jesteś – skromny, bo nigdy nie stawiasz siebie na pierwszym planie; otwarty, bo nigdy nie odmawiasz rozmowy ani pomocy; z Twoim nietuzinkowym poczuciem humoru, bo z prawdziwą i ewangeliczną radością patrzysz na świat…

Kilka dni temu ktoś powiedział, że masz niezwykły charyzmat kontemplacji. To prawda,  bo tylko kapłan kontemplujący może tak doskonale znać i rozumieć kręte ludzkie ścieżki i wskazywać proste drogi do Boga. Dziękujemy za każde Twoje trafne i głębokie słowa kierowane do nas w czasie homilii, one często nas poruszają i skłaniają do refleksji.

Kochany Księże Stasiu, bo tak Cię często nazywamy, dziękujemy Ci za całą Twoją posługę w naszej parafii, zarówno w wymiarze duchowym, organizacyjnym i materialnym. Jesteś po prostu dobrym gospodarzem tej parafii. Na dalsze lata posługi kapłańskiej życzymy Ci zdrowia, sił, wytrwałości, ludzkiej życzliwości. Życzymy, by Pan Bóg błogosławił Ci we wszystkich działaniach, Matka Boża niech otacza Cię matczyną miłością, a Duch Święty stale Cię prowadzi.