niedziela, 23 czerwca, 2024
Aktualności

Koronacja Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej


W obliczu pandemii koronawirusa Międzynarodowy Ruch Szensztacki w dniu 15 kwietnia 2020 roku dokonał uroczystej koronacji Maryi Trzykroć Przedziwnej w Prasanktuarium w Schoenstatt w Niemczech.

Do Ruchu bezpośrednio i pośrednio należy wielu naszych parafian zaangażowanych głównie w apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej, czyli przyjmujących kapliczki Maryi Trzykroć Przedziwnej w swoich domach.

Założyciel Ruchu Szensztackiego, o. Józef Kentenich, zawsze koronował Maryję w momentach trudnych. Pierwsza koronacja w Prasanktuarium miała miejsce na początku II wojny światowej, 10 grudnia 1939 roku. Wtedy Europa przeżywała strach i niepewność. W tej trudnej sytuacji Maryja chroniła Szensztat, naszego Założyciela, Sanktuarium i wypraszała łaski dla całego świata.

Dzisiaj żyjemy w bardzo podobnej sytuacji. Wzorem Założyciela, odczytując powagę obecnego czasu pandemii także wczoraj dokonano tego aktu szczególnego zawierzenia Maryi.

Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się w Schoenstatt w Niemczech o godz. 20:00 i była transmitowana na żywo na cały świat. W swoich sanktuariach domowych, pod wszystkimi szerokościami geograficznymi, członkowie Ruchu Szensztackiego uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej w wielu językach, a także dokonali duchowego aktu koronacji. To wydarzenie połączyło w jednej chwili dziesiątki tysięcy członków Rodziny Szensztackiej na wszystkich kontynentach. Każdy duchowo ukoronował Maryję. To było bardzo głębokie i wzruszające przeżycie także dla wielu naszych parafian – członków Ruchu z Niedobczyc i okolic.

Dzielimy się świadectwem tego szczególnego czasu i przywołujemy tekst koronacji:

„Trzykroć Przedziwna Matko i Zwycięska Królowo z Szensztatu! Przez tę uroczystą koronację wybieramy Cię na nowo i na zawsze jako Królową naszych serc, Królową i Matkę naszej rodziny i całego świata.

Posługuj się zawsze Twoją rodziną i Twoim Sanktuarium, jako wybranym dziełem i narzędziem, aby świat na nowo oddał należny hołd Twojemu Synowi. Prowadź rodzinę aż do końca czasów przez światłych i świętych przewodników, tak duchownych jak i świeckich. Niech ona stanie się owocnym miejscem wychowania, domem nowego, zamierzonego przez Boga, świętego człowieka, aby wielbić Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.”

Z darem modlitwy, Rodzina Szensztacka z Niedobczyc.

Przesyłamy kilka zdjęć z tego wydarzenia, z Prasanktuarium i naszych sanktuariów domowych. Dzielimy się tym, jak przeżywaliśmy to wydarzenie w naszych domach.