Rozpoczęcie roku formacyjnego

Podczas dzisiejszej, południowej Mszy św. oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. Eucharystii przewodniczył ks. prof. Arkadiusz Wuwer, a koncelebrował ją ks. Proboszcz Stanisław. W ramach homilii ks. Arkadiusz odczytał List Pasterski Episkopatu Polski z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, po którym w kilku słowach nawiązał do misyjnego obowiązku osób należących do grup parafialnych.

W trakcie Eucharystii Ksiądz Proboszcz Stanisław wręczył przedstawicielom grup parafialnych zapalone świece. Jak powiedział ks. prof. Arkadiusz Wuwer w czasie homilii, zapalona świeca to po pierwsze wyraz podziękowania za to, że ci, którzy pracują w grupach, formują siebie, kształtują otoczenie, są światłem dla innych. Obok podziękowania, świeca ma być też formą zachęty, żebyśmy nie stali z boku, żeby rozbudzić w nas gorliwość do pracy dla bliskich. Wreszcie świeca symbolizuje też przypomnienie, nawiązuje bowiem do świecy paschalnej, którą trzymano za nas podczas chrztu świętego.

Kliknij zielone pole, aby sprawdzić wolną intencję. Brak zielonych pól oznacza , że nie ma już wolnych intencji w danym miesiącu. Aby zamówić Mszę św. przejdź do zakładki Intencje mszalne