niedziela, 21 kwietnia, 2024
Aktualności

Słuchają i odpowiadają…


W godzinach przedpołudniowych członkowie Legionu Maryi i auksyliatorzy zgromadzili się na mszy św., którą sprawował opiekun grupy, ks. proboszcz Stanisław.

W czasie homilii, nawiązując do dzisiejszej Ewangelii, ks. Stanisław zwrócił uwagę na milczenie faryzeuszów, kiedy Pan Jezus zadał im pytanie. Ile razy my milczymy, kiedy Chrystus do nas mówi? Jak często nasze serca są zatwardziałe i nie chcą usłyszeć Jego głosu, kiedy mówi do nas w cichości naszych serc, kiedy mówi do nas przez drugiego, spotkanego człowieka. Wzorem powinna być dla nas Matka Boża, która zawsze uważnie słuchała Swego Syna i Mu odpowiadała czyniąc to, czego On pragnął.

Jak zaznaczył Ksiądz Proboszcz, podobnie robią członkowie naszego Legionu Maryi, którzy są stale otwarci na potrzeby bliskich, mieszkających wokół nas ludzi i zawsze śpieszą z pomocą. Nie czynią tego w blasku reflektorów, ale w cichości i pokorze. To wielkie i ważne dzieło jest możliwe dzięki temu, że każdego dnia wsłuchują się w głos Boga na modlitwie, że są też otoczeni armią ludzi modlących się, nazywanych auksyliatorami, którzy również wspierają modlitewnie wszystkie działania podejmowane przez Prezydium Legionu Maryi. Za to wszystko mamy okazję im dzisiaj podziękować i też otoczyć ich modlitwą.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy zebrani w kościele spotkali się w domu parafialnym na agapie.