Szensztacki Dzień Przymierza


W minioną sobotę 9 października w parafii św. Marii Magdaleny w Radlinie ll, Ruch Szensztacki diecezji katowickiej przeżywał swój Dzień Przymierza. Nasi parafianie  licznie w nim uczestniczyli.
Miała miejsce konferencja o. Arkadiusza Sosny na temat przeżytego niedawno Triduum w Świdrze, potem adoracja Najświętszego Sakramentu, a w trakcie różaniec. Bardzo wymowne było ofiarowanie czerwonych róż Matce Bożej – „roża za różę, serce za serce, ofiara za ofiarę” – symbolizują one  naszą miłość, nasze serca oraz nasze ofiary. Tak mówił ojciec założyciel Józef Kentenich w czasie swoich wykładów dla rodzin w Milwaukee (USA).
Eucharystia była szczytowym punktem spotkania. Głównym celebransem i homilię wygłosił o. Arkadiusz Sosna, krajowy duszpasterz Ruchu Szensztackiego w Polsce, oraz ks. Krzysztof Winkler, opiekun diecezjalny.
Z duszpasterskim błogosławieństwem, pełni wdzięczności, wróciliśmy do swoich rodzin.

Tekst: Krystyna i Edward Jastrzembscy  


Kliknij zielone pole, aby sprawdzić wolną intencję. Brak zielonych pól oznacza , że nie ma już wolnych intencji w danym miesiącu. Aby zamówić Mszę św. przejdź do zakładki Intencje mszalne