niedziela, 21 kwietnia, 2024
Aktualności

Szukaj prawdziwego Kościoła!

Dzisiaj, w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, podczas wieczornej Eucharystii, rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. Zgromadziliśmy się jako wspólnoty – różne wspólnoty, które chcą jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga – powiedział w czasie homilii ks. Proboszcz Stanisław.

Rozmyślając o Kościele musimy sobie uświadomić, że idealna parafia nie istnieje i że w naszej wędrówce do domu Ojca musimy szukać prawdziwego Kościoła. Prawdziwym Kościołem jesteśmy my wszyscy. Kościół jest w nas. Kościół jest dla grzeszników. To wspólnota, która służy grzesznikowi, aby mógł z wszystkimi kroczącymi za Chrystusem dojść do domu Ojca. Kościół jest dla ludzi wierzących, jest rodziną, domem, w którym mieszka Bóg udzielający się przez swoich pośredników – kapłanów, przez sakramenty święte.

Trzeba szukać, by odnaleźć siebie w tej wspólnocie. Być może odnajdziemy swoje miejsce w jednej z naszych grup parafialnych. Parafia to wspólnota wspólnot, które różnią się charyzmatami, duchowością, priorytetami, ale wszystkie mają jeden cel – spotkanie z Bogiem żywym.

W naszej parafii działa obecnie 19 różnych grup parafialnych. Na zakończenie dzisiejszej Eucharystii ich przedstawiciele otrzymali zapaloną święcę, która ma symbolicznie rozświetlać drogi prowadzące do Chrystusa.

Homilia