Szukaj prawdziwego Kościoła!

Dzisiaj, w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, podczas wieczornej Eucharystii, rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. Zgromadziliśmy się jako wspólnoty – różne wspólnoty, które chcą jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga – powiedział w czasie homilii ks. Proboszcz Stanisław.

Rozmyślając o Kościele musimy sobie uświadomić, że idealna parafia nie istnieje i że w naszej wędrówce do domu Ojca musimy szukać prawdziwego Kościoła. Prawdziwym Kościołem jesteśmy my wszyscy. Kościół jest w nas. Kościół jest dla grzeszników. To wspólnota, która służy grzesznikowi, aby mógł z wszystkimi kroczącymi za Chrystusem dojść do domu Ojca. Kościół jest dla ludzi wierzących, jest rodziną, domem, w którym mieszka Bóg udzielający się przez swoich pośredników – kapłanów, przez sakramenty święte.

Trzeba szukać, by odnaleźć siebie w tej wspólnocie. Być może odnajdziemy swoje miejsce w jednej z naszych grup parafialnych. Parafia to wspólnota wspólnot, które różnią się charyzmatami, duchowością, priorytetami, ale wszystkie mają jeden cel – spotkanie z Bogiem żywym.

W naszej parafii działa obecnie 19 różnych grup parafialnych. Na zakończenie dzisiejszej Eucharystii ich przedstawiciele otrzymali zapaloną święcę, która ma symbolicznie rozświetlać drogi prowadzące do Chrystusa.

Homilia

Kolorem zielonym oznaczono terminy wolnych intencji, w celu zamówienia intencji należy skontaktować się z kancelarią parafialną