piątek, 24 maja, 2024
Aktualności

„Twoim kompasem był Chrystus”

W minioną niedzielę przeżywaliśmy nasz odpust parafialny. W tym roku uroczystość ta była wyjątkowa, bo w tym samym dniu Ksiądz Prałat Hubert Wieczorke, nasz emerytowany proboszcz, Bogu dziękował za 50 lat posługi kapłańskiej. Wraz z Jubilatem sumę odpustową celebrowali ks. abp Damian Zimoń, księża pracujący obecnie i dawniej w naszej parafii, a także księża przyjaciele. Na Eucharystii zgromadzili się licznie nasi parafianie i goście.

Bogactwo 50 lat kapłaństwa doskonale oddają słowa, które ks. proboszcz Stanisław skierował na początku Mszy św. do naszego Jubilata:

Zgłębiając myślą pół minionego wieku, mógłbyś, Księże Jubilacie, to, co czujesz: swoje zdumienie i podziw wyrazić słowami Leopolda Staffa, z wiersza „Most”:

Nie wierzyłem
Stojąc nad brzegiem rzeki,
Która była szeroka i rwista,
Że przejdę ten most,
Spleciony z cienkiej, kruchej trzciny
Powiązanej łykiem.
Szedłem lekko jak motyl
I ciężko jak słoń,
Szedłem pewnie jak tancerz
I chwiejnie jak ślepiec.
Nie wierzyłem, że przejdę ten most,
I gdy stoję już na drugim brzegu,
Nie wierzę, że go przeszedłem.

Gromadzimy się dzisiaj wdzięczni Bogu, że pozwolił Ci przejść bezpiecznie ten długi na 50 lat drogi, kruchy i wiotki most życia w chrystusowym kapłaństwie. Nad otchłaniami grzechu, zła i krzywdy przenosiłeś nim codziennie miłosierdzie dobrego Boga, aby docierało, tam, gdzie trzeba. Było to możliwe, bo Twoim kompasem zawsze był Chrystus. Pamiętałeś, żeby zawsze trzymać kurs na Niego.

Dzisiaj nasze myśli i serca, życzenia i modlitwa pełne są wdzięczności wobec Boga za życie, za kapłaństwo i za Ciebie, Najczcigodniejszy Jubilacie.

Księże Prałacie, drogi Hubercie, „Bóg zapłać” za wszystko i niech Bóg nadal Cię prowadzi…