poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Aktualności

Uroczystości ipsa die


Wczoraj minęło dokładnie 100 lat od poświęcenia naszego kościoła. Z tej okazji celebrowaliśmy wieczorem uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem ks. bp Grzegorza Olszowskiego.

Był to szczególny dzień – w czasie Eucharystii Ksiądz Biskup ustanowił dla naszej parafii trzech nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.: Adama Zdrzałka, Andrzeja Durczoka i Wojciecha Pawliczka.

Po krótkim i pięknym nabożeństwie, podczas którego ks. prof. Arkadiusz Wuwer oddał Sercu Pana Jezusa naszych przodków, nas samych i tych, którzy przyjdą po nas, nastąpiło zamknięcie kapsuły czasu. Do kamienia węgielnego włożono znalezioną pół roku temu kapsułę, którą przygotowali budowniczy kościoła, ale nie mogliśmy nie dodać czegoś od siebie. Dołożyliśmy zatem pergamin z naszym przesłaniem oraz pamiątki z naszych czasów. Tylko uczestnicy wczorajszych uroczystości mogli zobaczyć, co dokładnie nasza kapsuła zawiera. Jej zawartości nie będziemy nigdzie opisywać, by otwierając kiedyś kapsułę nasi następcy poczuli tę samą radość i wzruszenie, które my przeżywaliśmy kilka miesięcy temu.

Na zakończenie wieczoru obecne w kościele dzieci, które brały udział w konkursie „Nasza parafia oczami dziecka”, otrzymały dyplomy i nagrody.