niedziela, 19 maja, 2024
Aktualności

Wielbi dusza moja Pana

Wielbi dusza moja Pana pod takim hasłem wyruszyła w minioną środę 70. Jubileuszowa Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Wędrowanie do Maryi rozpoczęło się uroczystą Eucharystią sprawowaną w Bazylice św. Antoniego, której przewodniczył ks. bp. Marek Szkudło. Potem cztery dni marszu, gdzie każdy pielgrzym oprócz plecaka niósł swoje prośby i dziękczynienia ofiarując je Chrystusowi przez ręce Jego Matki.

Po przejściu 115 km ponad cztery tysiące rybnickich pątników, w tym kilkudziesięciu naszych parafian, triumfalnie, z podniesionymi ku górze chustami, wdrapało się na szczyt jasnogórskiego sanktuarium, by w końcu spotkać się z Matką i u Jej stóp złożyć przyniesiony bagaż swoich intencji.

Wszystkim pielgrzymom gratulujemy hartu ducha i wytrwałości. Dziękujemy im za trud i modlitwy ofiarowane w czasie pielgrzymki. Słowa podziękowania kierujemy również w stronę pielgrzymów duchowych, zwłaszcza z naszej parafii, którzy nie mogąc wyruszyć na trasę, łączyli się duchowo z pielgrzymami poprzez codziennie odmawiany różaniec, uczestnictwo we Mszy św. i osobiste modlitwy.

Ktoś może zapytać po co to wszystko? Czy nie lepiej wsiąść w samochód czy pociąg i po prostu przejechać owe 115 km? Oczywiście każda forma pielgrzymowania jest dobra, ale piesze pielgrzymki to zupełnie inne doświadczenie. Zachęcamy więc uczestników do podzielenia się swoimi przeżyciami, jakich doświadczyli w czasie czterech dni marszu.

Każdy pielgrzym może przesłać swoje świadectwo czy zdjęcia, którymi chciałby się podzielić z naszymi parafianami, na adres: niedobczyce@archidiecezja.katowice.pl