czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

Wizytacja kanoniczna ks. bpa Adama

Wczoraj, w godzinach porannych, do naszej parafii przybył Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk, by przeprowadzić wizytację kanoniczną. Jako następca Apostołów pragnie przede wszystkim łączyć się z nami we wszystkich naszych codziennych sprawach, dzielić się swoją wiarą i głosić nam Ewangelię. Swoją wizytę rozpoczął od modlitwy w kościele, prosząc Pana Boga o dobre owoce czasu spędzonego w naszej wspólnocie.

Następnie odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 21, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także zawitał do klasztoru Sióstr Służebniczek. Po południu spotkał się z jedną z rodzin z naszej parafii, z członkami grup parafialnych oraz kapłanami całego dekanatu. W godzinach wieczornych, podczas uroczystej Eucharystii, udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, po której był jeszcze czas, by spotkać się z Parafialną Radą Duszpasterską oraz innymi osobami posługującymi w parafii.

Zachęcamy do wysłuchania homilii Księdza Biskupa wygłoszonej podczas Mszy św. oraz do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego dnia wizytacji w naszej parafii.

Homilia