Z krzyżem na ramionach

Chodząc od stacji do stacji, niosąc krzyż na własnych ramionach, najmłodsi nasi parafianie rozważali wczoraj Mękę Pańską. Towarzysząc Jezusowi w Jego Drodze Krzyżowej, w Jego upadkach i powstaniach, spotkaniach z Matką Bożą czy płaczącymi niewiastami, dzieci wsłuchiwały się jednocześnie w słowa ks. Krzysztofa, których myślą przewodnią był fragment Ewangelii św. Łukasza: Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny.

Chciałbym, Panie, dokonywać wielkich rzeczy. Marzę o tym, aby stać się bohaterem… Niestety dzisiaj nie wyniosłem śmieci mojej mamie, nie pożyczyłem mojemu koledze kredki, obojętnie przeszedłem obok staruszki dźwigającej ciężkie siatki. Przepraszam Cię, że marząc o wielkich czynach, zapominam o prostych codziennych gestach i o tym, że ten jest największy, kto jest sługą wszystkich (fragment wczorajszego rozważania Drogi Krzyżowej).

Kliknij zielone pole, aby sprawdzić wolną intencję. Brak zielonych pól oznacza , że nie ma już wolnych intencji w danym miesiącu. Aby zamówić Mszę św. przejdź do zakładki Intencje mszalne