poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Wkrótce

Izba Anki Kwiotek


Pomimo tego, że wiele lat upłynęło od śmierci Anny Kwiotek, pamięć o niej pozostaje żywa w sercach wielu osób. By ocalić od zapomnienia tę niezwykłą mieszkankę Niedobczyc, która przez kilkadziesiąt lat cierpliwie, z pełnym zaufaniem do Pana Boga, znosiła swoje cierpienia, wspólnota naszej parafii postanowiła urządzić poświęconą jej Izbę. Będzie ona mieściła się w pomieszczeniu dawnej biblioteki w domu parafialnym.

Pewne działania zostały już podjęte – mamy już ogólny projekt Izby, ściany zostały już wymalowane, a teraz zbieramy stosowne wyposażenie. Pragniemy, aby każdy odwiedzający to miejsce zobaczył pokój jak najbardziej zbliżony do tego, w którym chora spędziła większą część swojego życia.

Zbieramy różne pamiątki z jej życia – fotografie, figurki, obrazki, świadectwa – wszystko, co związane jest ze śp. Anką. Jeśli ktoś dysponuje jakimiś materiałami, prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Przedmioty, eksponaty, świadectwa… – wszystko zostanie skatalogowane i odpowiednio zabezpieczone. Jeśli ktoś będzie chciał ofiarować swoje „skarby” do izby, będziemy bardzo wdzięczni. Jeśli ktoś pragnie zachować je dla siebie, wykonamy tylko dokumentację fotograficzną.

Izba Anki Kwiotek będzie stanowiła dziedzictwo dla przyszłych pokoleń a może wielu z nas pomoże „złapać” kontakt z tą niezwykłą osobą.

Otwarcie Izby planowane jest na 27 kwietnia – w rocznicę jej narodzin dla Nieba.