piątek, 24 maja, 2024
Wkrótce

Pielgrzymka Ostrobramska


PIELGRZYMKA OSTROBRAMSKA

GIETRZWAŁD – ŚWIĘTA LIPKA – TROKI – WILNO – SZAWLE – KOWNO – SOKÓŁKA

Termin: 11 – 15 września 2024 r.

Opieka duchowa: ks. prob. Stanisław Kołodziej
oraz ks. prof. Arkadiusz Wuwer


Na pielgrzymkę zapisana jest maksymalna liczba osób. Obecnie zapisujemy na listę rezerwową.


RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1
Wyjazd z ustalonego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do GIETRZWAŁDU, jedynego w Polsce oficjalnie uznanego przez Kościół miejsca objawień, potocznie nazywanego polskim Lourdes, gdzie Matka Boża objawiła się Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej przed 140 laty. Nawiedzenie kościoła z łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, cudownego źródełka i Dróżek Różańcowych. Zapoznanie się z historią miejsca i przesłaniem objawienia. Msza Święta. Po modlitwie chwila czasu wolnego. Następnie przejazd do Świętej Lipki. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie i nawiedzenie ŚWIĘTEJ LIPKI, zwanej „Częstochową Północy”. W małej mazurskiej miejscowości znajduje się Sanktuarium Maryjne, do którego już od średniowiecza pielgrzymują wierni. Jest to także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Msza Święta. Następnie przejazd na Litwę. Wizyta w TROKACH, będących historycznie drugą stolicą Litwy. Zwiedzimy jedyny zamek w Europie Wschodniej położony na wyspie – dawną siedzibę księcia Witolda i kolejnych Wielkich Książąt Litewskich. Podczas rejsu po jeziorach będzie można podziwiać budowle od strony wody. Czas na degustację kibinów – typowej potrawy litewskiej. Wieczorem dotrzemy do WILNA. Obiadokolacja w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do KOWNA – niegdyś stolicy Litwy, dzisiaj nowoczesnego i dość bogatego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od starówki kowieńskiej, przepięknie położonej nad Niemnem, bogatej w wiele wspaniałych świątyń. Spacer wśród gotyckich i renesansowych kamieniczek. Zobaczymy ratusz zwany ,,Białym Łabędziem” i Dom Perkuna, symbol Kowna. Spacerując po mieście nie można pominąć zamku. Jego resztki świadczą o długiej i burzliwej historii miasta. Kolejno wizyta w SZAWLACH. Spacer po Górze Krzyży – niezwykłym sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych. Udział we Mszy św. Wieczorem powrót do Wilna. Obiadokolacja w restauracji i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Udział we Mszy Św. w Ostrej Bramie będącym jednym z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych w Europie. Modlitwa przed cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – katedra, kościół p.w. Św. Piotra i Pawła na Antokolu, kościół Św. Anny, zaułek gotycki, zaułek literacki. Przejście do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajduje się łaskami słynący obraz „Jezu, Ufam Tobie” namalowany przez malarza Eugeniusza Kazimirowskiego pod dyktando Siostry Faustyny. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie. Pobyt w Wilnie zakończymy wizytą na cmentarzu na Rossie – najstarszym i najpiękniejszym cmentarzu wileńskim z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny. Około południa przejazd do Polski – do SOKÓŁKI, miejsca Cudu Eucharystycznego, nazywanego potocznie polskim Lanciano. Nawiedzenie kościoła św. Antoniego, modlitwa w kaplicy, gdzie znajduje się Cząstka Ciała Pańskiego. Udział we Mszy św. Po wizycie w sanktuarium obiad w restauracji i wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Niedobczyc w godzinach nocnych i zakończenie pielgrzymki.

CENA: 1730 zł (cena przy grupie min. 51 uczestników)

CECNA ZAWIERA
– transport autokarem na całej trasie pielgrzymki,
– zakwaterowanie (4 noclegi w hotelach – pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)
– wyżywienie (4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad w czasie powrotu),
– opiekę pilota na całej trasie pielgrzymki,
– opiekę duchową kapłanów,
– rezerwacje mszy św.,
– ubezpieczenie KL, NNW, Choroby przewlekłe, bagaż (Signal Iduna) za granicą,
– składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA NIE ZAWIERA
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opieki lokalnych przewodników, zestawów audio guide dla każdego uczestnika, degustacji kibinów – łącznie 70 euro/os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego – 400 zł/os.

WPŁATY
300 zł – zaliczka przy zapisie
700 zł – pierwsza rata (płatna do 29 lutego 2024 r.)
730 zł – druga rata (płatna do 30 czerwca 2024 r.)
70 euro – płatne pilotowi w czasie pielgrzymki
W razie konieczności płatności obu rat można rozłożyć inaczej – zgodnie z indywidualnymi ustaleniami.

WPŁATY dokonujemy na rachunek bankowy parafii lub gotówką w kancelarii parafialnej.
Dane do przelewu:
Numer rachunku: PKO BP 31 1020 2472 0000 6702 0211 4387
Tytuł przelewu: Pielgrzymka Ostrobramska oraz imię i nazwisko uczestnika

Pobierz cały program pielgrzymki


Zobaczcie, jakie miejsca m.in. odwiedzimy