Razem możemy więcej


Nasi parafianie oraz inne osoby potrzebują nieraz naszej pomocy, aby udźwignąć ciężar choroby, niepełnosprawności, czy nagłej tragedii, która ich dotknęła.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!


Parafianie, którzy potrzebują naszej pomocy:


LILIANA DRAGON

Dwa lata temu zdiagnozowano u Lilki autyzm, zaburzenia sensoryczne, zwłóknienie wątroby. Konieczna jest ciągła rehabilitacja i leczenie
Jak pomóc?
Możesz wpłacić darowiznę poprzez portal www.siepomaga.pl, wziąć udział w licytacjach na facebooku, przekazać 1.5% podatku (numer KRS 0000396361, cel szczegółowy: 0133082 Liliana).


ANNA NIEMCZYŃSKA

Ania urodziła się z rozszczepem kręgosłupa czyli przepukliną oponowo-rdzeniową oraz z zespołem Arnolda Chiari II. Niestety powikłań przepukliny jest wiele: od pęcherza neurogennego przez wodogłowie, po stopy końsko-szpotawe i niedowład kończyn dolnych. Dzisiaj Ania staje już na własnych nóżkach, ale ciągle potrzebna jest kosztowana rehabilitacja i sprzęt.
Jak pomóc?
Możesz wpłacić darowiznę poprzez fundację Serce dla Maluszka, a także przekazać 1,5% podatku (numer KRS 0000387207, cel szczegółowy: 2 Anna Niemczyńska).
Możesz także przekazać plastikowe nakrętki (odbieramy na probostwie w każdej chwili), a po Świętach Wielkanocnych zostanie zorganizowana zbiórka ubrań, za które Fundacja wypłaca Ani pieniądze.


MONIKA ZAJĄC

Od dwóch lat, ze szczęśliwej, spełniającej marzenia i aktywnej – choć już wówczas niepełnosprawnej osoby – stała się osobą leżącą, której paraliżujący ból całego ciała pozbawia wszystkiego… Obecnie lekarze podejrzewają genetyczną chorobę tkanki łącznej lub genetyczną chorobę mięśni. Potrzebne są bardzo drogie badania genetyczne.

Jak pomóc?
Możesz wpłacić darowiznę poprzez portal www.siepomaga.pl, przekazać 1.5% podatku (numer KRS 0000396361, cel szczegółowy: 0104224 Monika).

—–


OLIWIER GRABIEC

Urodził się jako wcześniak z mnogimi wadami wrodzonymi, m.in. brak odcinka kości krzyżowej, co spowodowało, że Oliwier nie chodzi i samodzielnie nie siedzi. Porusza się na wózku aktywnym. Oliwier ma m.in. obustronne zwichnięcie stawów biodrowych, końskość stopy lewej , stopa płasko-koślawa prawa. 3 lata temu zdiagnozowano u niego cukrzycę typ 2, choroba ta bardzo rzadko występuje u dzieci, a lekarstwa nie są refundowane. Dla Oliwiera najważniejsza jest rehabilitacja, aby jego przykurcze się nie pogłębiały.

Jak pomóc?
Możesz wpłacić darowiznę poprzez Fundację Dzieciom Zdążyć z Pomocą (ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa – numer rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 – z dopiskiem 9730 GRABIEC OLIWIER darowizna na pomoc i ochotę zdrowia), przekazać 1,5% podatku (numer KRS 0000037904, cel szczegółowy:9730 GRABIEC OLIWIER).
Możesz też wrzucić nakrętki plastikowe do serduszek, które znajdują się przy Przedszkolu nr 23, na zabytkowej Kopalni Ignacy, przy Szkołach Podstawowych nr 34 i 15 w Rybniku, przy Zespile Szkolno-Przedszkolnym nr 9 oraz w Radlinie przy Wodociąach Esox.


SEBASTIAN SKABA

W dzieciństwie zdiagnozowano u Sebastiana rdzeniowy zanik mięśni (SMA). To schorzenie nerwowo-mięśniowe o podłożu genetycznym. W SMA obumierają neurony w rdzeniu kręgowym, odpowiadające za pracę mięśni, wskutek czego mięśnie ciała słabną i stopniowo ulegają zanikowi. Fizjoterapia ma
ogromne znaczenie dla spowolnienia rozwoju choroby i tym samym utrzymania go w dobrym stanie.

Jak pomóc?
Możesz wpłacić darowiznę za pośrednictwem Fundacji Avalon. Możesz również przekazać 1,5% podatku (numer KRS 0000270809, cel szczegółowy: Skaba, 3599).

Kolorem zielonym oznaczono terminy wolnych intencji, w celu zamówienia intencji należy skontaktować się z kancelarią parafialną