czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

Adwentowy tryptyk

Adwentowy tryptyk to cykl rorat dla dorosłych. W każdy piątek Adwentu ks. Proboszcz Stanisław zaprasza na Msze św., które sprawowane są późnym wieczorem (o godz. 19.30) i przeznaczone dla dorosłych, by dobrze przygotować się na Boże Narodzenie. Oprawę muzyczną Liturgii zapewnia nasz parafialny zespół, któremu dziękujemy za zaangażowanie!

Po wczorajszych roratach otrzymaliśmy maila, w którym jedna z uczestniczek postanowiła podzielić się swoją refleksją.

Chciałabym się podzielić opinią na temat możliwości, jaka wystąpiła w naszej parafii, a mianowicie uczestnictwa we Mszach świętych roratnich dla dorosłych.
Wydawać by się mogło, że to nic takiego, kolejna zwykła Msza w piątkowy wieczór. A jednak… Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona niesamowitą oprawą tej Eucharystii, stanowiącą oazę wyjątkowego spokoju, zadumy i wzruszenia. Piękne rozważania o trudnej dla każdego z nas „walce” bycia dzieckiem Bożym i jednocześnie po prostu zwykłym człowiekiem ze wszystkimi jego wadami. Jakże niezwykle prosto i trafnie oddane, dodające otuchy w walce z problemami, z jakimi przychodzi nam się borykać. Wszystko to pozwala na chwilę oderwania myśli i spokojny oddech od przytłaczających nas obowiązków, codziennej gonitwy w przedświątecznym chaosie.
Dziękuję za ten wspaniały pomysł! Jestem Panu Bogu wdzięczna, że mogę być częścią naszej parafialnej wspólnoty.

Parafianka