niedziela, 19 maja, 2024
Aktualności

Czuwanie z Janem Pawłem II

Choć minęło już 11 lat od śmierci św. Jana Pawła II jego osoba i nauczanie są dla nas ciągle żywe. W sobotni wieczór zebraliśmy się w kościele, aby trwać na czuwaniu z naszym Ojcem Świętym i wsłuchiwać się w jego słowa kierowane przede wszystkim do ludzi młodych.

„Głoście światu Dobrą Nowinę o czystości serca i przekazujcie mu swoim przykładem życia orędzie cywilizacji miłości. Wiem, jak bardzo jesteście wrażliwi na prawdę i piękno. (…) Nie lękajcie się żyć wbrew obiegowym opiniom i sprzecznym z Bożym prawem propozycjom. Odwaga wiary wiele kosztuje, ale wy nie możecie przegrać miłości! Nie dajcie się zniewolić! Nie pozwólcie odebrać sobie bogactwa miłości. Brońcie waszej wierności; wierności waszych przyszłych rodzin, które założycie w miłości Chrystusa”.

Te słowa Jana Pawła II mają szczególne znaczenie zwłaszcza w dzisiejszym świecie, który tak często odrzuca Boga. Są wielkim wyzwaniem, zwłaszcza dla ludzi młodych, gdyż to właśnie w ich rękach spoczywa przyszłość Kościoła, naszego kraju i świata.

Podczas czuwania każdy z uczestników miał też okazję uczcić relikwie św. Jana Pawła II, zaśpiewać jego ulubioną „Barkę”, a wychodząc z kościoła poczęstować się słodką niespodzianką.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przygotowały i poprowadziły sobotnie spotkanie. Wspólna modlitwa miała nas też duchowo przygotować na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.