czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

Domowe rekolekcje wielkopostne


Kochani Parafianie,

Tydzień temu nasz kościół był pełen ludzi, dzisiaj ławki prawie puste. Tak niestety musi być. Dziękuję Wam za to, że stosujecie się do zaleceń biskupów. Wiem, jak dla wielu z Was to trudne, bo nie wyobrażacie sobie niedzieli bez Mszy św. w kościele, bez przyjęcia Pana Jezusa pod postacią Chleba. Nam, księżom, też ciężko nie tylko patrzeć na pusty kościół ale przede wszystkim bolesne jest to, że sami musimy nawoływać, byście nie przychodzili do kościoła…

Dzisiaj mieliśmy rozpoczynać rekolekcje wielkopostne… A może właśnie to początek rekolekcji, tylko zupełnie innych. Może naprawdę musimy doświadczyć pustyni, głodu eucharystycznego, by właśnie w Roku Eucharystii bardziej Eucharystię pokochać, docenić i poznać jej wartość.

Zapraszamy Was na rekolekcje odprawiane w domu. Od jutra, codziennie, do przyszłej soboty, będziemy proponować konferencje na różne tematy. Spróbujmy się w nie wsłuchiwać, medytować i próbować usłyszeć to, co chce nam powiedzieć Pan Bóg.

Łączmy się także każdego dnia na modlitwie różańcowej. Jeśli możecie, odmawiajcie o godz. 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a wieczorem o godz. 20.30 Różaniec.

Wspólnie powierzajmy Bożej Opatrzności i Matce Przenajświętszej wszystkie osoby chore, ich rodziny, lekarzy, pielęgniarki, naszą całą parafię, kraj i świat, by dobry Bóg jak najszybciej uwolnił nas od zarazy koronawirusa i byśmy mogli znowu wszyscy razem spotykać się wokół Stołu Eucharystycznego.

Z błogosławieństwem
ks. Stanisław