Informacje dot. ograniczeń


Kochani Parafianie,

Przed nami najważniejsze wydarzenia w całym roku liturgicznym i każdy z nas chciałby je przeżywać jak dawniej. Niestety w obecnych warunkach pandemii nie jest to możliwe, a dodatkowo musimy podporządkować się nowym rozporządzeniom (za ich łamanie grozi duża kara finansowa), jednak jeszcze ważniejsze są zdrowie i życie nas wszystkich. Dlatego bardzo proszę o stosowanie się do poniżej przedstawionych wytycznych. Nawet jeśli ktoś z Was nie obawia się koronawirusa, to stosowanie się do zasad jest przede wszystkim wyrazem szacunku dla drugiego człowieka.

W związku z obowiązującymi aktualnie przepisami państwowymi, w kościele może przebywać 1 osoba/20 m2. Prosimy parafian o zajmowanie miejsc w ławkach oznaczonych karteczkami. Przy jednej kartce może usiąść jedna osoba.

By więcej osób mogło uczestniczyć we Mszach św., od Niedzieli Palmowej przed kościołem zostaną wystawione ławki i krzesła, które można będzie także zajmować. Komunia Święta będzie rozdzielana również w drzwiach wejściowych do kościoła.

Przebywając w kościele oraz przed kościołem wierni są bezwzględnie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Prosimy również o dezynfekcję rąk przy wejściu do świątyni.

Porządek przyjmowania Komunii Świętej:
– najpierw osoby przyjmujące Ciało Chrystusa na rękę,
– na końcu osoby przyjmujące Ciało Chrystusa do ust.
Podchodząc do Komunii Świętej, pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego dystansu.

Czasowo zostaje ograniczona służba ministrantów.
Spotkania wszystkich grup parafialnych zostają zawieszone do odwołania.

Na naszej stronie dostępne są także szczegółowe informacje na temat przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych (przejdź do strony), a jeśli pojawią się nowe rozporządzenia, będą publikowane w zakładce Ograniczenia w związku z pandemią.

Z błogosławieństwem i życzeniami zdrowia
ks. Stanisław

Kolorem zielonym oznaczono terminy wolnych intencji, w celu zamówienia intencji należy skontaktować się z kancelarią parafialną