Kim jesteś Polaku?

Kim jesteś Polaku? To pytanie, domagające się dojrzałej odpowiedzi, postawił nam ks. proboszcz Stanisław w dzisiejszej homilii w tym szczególnym dniu, kiedy świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odpowiedzią powinna być miłość. Miłość do ojczyzny i miłość do drugiego człowieka, bo kochać Ojczyznę to być Człowiekiem.

Św. Jan Paweł II mówił, że polskość to gościnność i otwartość, to wielość i pluralizm. Polak powinien przede wszystkim kochać. Nie możemy też zapominać, że to, kim jesteśmy dzisiaj, zawdzięczmy tym, którzy już tego dnia nie mogli doczekać. Zawdzięczamy to naszym przodkom, którzy poświęcili swoje życie za naszą wolność. Tej wolności, niepodległości nie możemy zmarnować!

Po uroczystej Eucharystii w intencji Ojczyzny, którą o godz. 9.00 sprawował Ksiądz Proboszcz, spora grupa parafian razem z ks. Krzysztofem przeszła pod pomnik ku czci poległych w okresie Powstań Śląskich oraz w czasie II Wojny Światowej. Tam była okazja, aby pomodlić się, złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Homilia

Kolorem zielonym oznaczono terminy wolnych intencji, w celu zamówienia intencji należy skontaktować się z kancelarią parafialną