Odwiedziny ks. bpa Grzegorza

Wczoraj wieczorem gościł w naszej parafii ks. bp Grzegorz Olszowski, który przybył do nas z pasterskim słowem i błogosławieństwem. W czasie homilii Ksiądz Biskup mówił o służbie drugiemu człowiekowi i modlitwie. Zachęcał, byśmy starali się być sługami. W życiu nie o to chodzi, by być najlepszym, czy największym, ale o to, by jak najbardziej kochać i przyjmować drugiego człowieka z miłością na wzór Jezusa Chrystusa – powiedział Ksiądz Biskup.

To nie jest proste, dlatego każdy z nas potrzebuje modlitwy, ale modlitwa nie może być powodowana naszymi ludzkimi pragnieniami, powinna raczej wypływać z serca cichego, pokornego, otwartego na służbę drugiemu człowiekowi.

Na wczorajszej Eucharystii gościliśmy także kleryków IV roku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, którzy we wspomnienie św. Ojca Pio, swojego rocznikowego patrona, chcieli prosić Pana Boga o wszelkie łaski i dary Ducha Świętego na rozpoczynający się nowy rok formacyjny. Przed Mszą św. mieliśmy także okazję uczestniczyć w nabożeństwie ku czci św. Ojca Pio, które przygotowali i poprowadzili klerycy, by każdy z nas miał okazję prosić o potrzebne łaski za jego wstawiennictwem.

Więcej o wczorajszej uroczystości można będzie przeczytać w październikowym numerze „Serca”. W naszym miesięczniku ukaże się również wywiad z Księdzem Biskupem Grzegorzem, dlatego już dzisiaj zachęcamy do lektury.

Homilia

Kolorem zielonym oznaczono terminy wolnych intencji, w celu zamówienia intencji należy skontaktować się z kancelarią parafialną