czwartek, 13 czerwca, 2024
Aktualności

Otwarcie Izby Anki Kwiotek


Wczoraj wieczorem odbyło się uroczyste otwarcie Izby poświęconej Annie Kwiotek – naszej zmarłej dokładnie 43 lata temu parafiance. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. sprawowanej w intencji śp. Anny. Eucharystię koncelebrowali ks. Reinhard Schittko, ks. Andrzej Suchoń, ks. Dariusz Salamon – sercanin i rektor Seminarium w Stadnikach, a także ks. prałat Hubert Wieczorke i ks. prob. Stanisław Kołodziej. Słowo Boże wygłosił ks. Robert Błotko.

Po mszy św. wszyscy zebrani w kościele przeszli do domu parafialnego, gdzie odbyło się poświęcenie Izby. Była też okazja, aby nie tylko zobaczyć odtworzony pokój, a jakim Anna Kwiotek spędziła ponad 50 lat, ale także wysłuchać historii jej życia. Na koniec wszyscy zebrani spotkali się przy wspólnym stole.

Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim osobom, które z wielkim zaangażowaniem budowały Izbę. Wierzymy, że dzięki temu dziedzictwo duchowe Anki Kwiotek przetrwa i będzie inspirowało nas wszystkich.

Izbę można zwiedzać dzisiaj po każdej mszy św., do godz. 14.00, a w późniejszym czasie po umówieniu się w kancelarii parafialnej.

Foto: Stanisław Wypior