czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

Rekolekcje z siostrą Margarithą

W dniach od 19 do 23 czerwca grupa naszych parafian uczestniczyła w rekolekcjach charyzmatycznych uzdrowienia wewnętrznego na Górze św. Anny. Rekolekcje prowadziła siostra Margaritha Valappila z Indii oraz ks. Manfred Huber. Siostra Margaritha pomimo, iż skończyła już 75, nadal podróżuje po świecie i bardzo aktywnie ewangelizuje głosząc Słowo Boże i świadcząc o Chrystusie, który uzdrawia duszę i ciało.

Czasami ludzie czytają Pismo Św., ale wciąż nie rozumieją jak ogromna miłość jest w Bogu. Tylko Jezus jest Zbawcą i dlatego musimy postawić Go na pierwszym miejscu w naszym życiu. Ludzie zazwyczaj starają się naśladować wszystko, co widzą w świecie, nie pytając czy jest to dobre czy nie. Usprawiedliwiają się mówiąc, że inne osoby też tak robią. Trzeba ostrzegać, że to wszystko prowadzi do bram piekła. Ono istnieje. Jednocześnie Jezus przygotował dla nas miejsce w Niebie. I ono na nas czeka. Pozostaje tylko pytanie, gdzie chcemy iść.

Jezus uzdrawia całego człowieka, jednak by mógł to zrobić, my musimy najpierw przebaczyć tym, którzy nas skrzywdzili.

Na każdych rekolekcjach Bóg działa w wyjątkowy sposób. Jezus żyje dzisiaj dokładnie tak samo, jak dwa tysiące lat temu. Dlatego my przeżywamy wszystko tak, jak jest to opisane w Ewangelii. Ślepi odzyskują wzrok, ci którzy nie słyszeli zaczynają odróżniać dźwięki, sparaliżowani wstają z wózków. Czasami Jezus „zoperuje” raka. Jesteśmy świadkami tego wszystkiego, co jest opisane w Ewangelii.

Osoby uczestniczące w rekolekcjach zaczynają być aktywne w Duchu Świętym. Otrzymują one wtedy nowe serce i mają miejsce na dary Ducha Świętego i Jego radość.

Tekst: uczestnicy rekolekcji.