piątek, 24 maja, 2024
Aktualności

Piękny jubileusz Siostry Pauli


Siostra Maria Paula, która posługuje w naszym klasztorze, świętowała dzisiaj jubileusz 60. rocznicy złożenia ślubów zakonnych.

Z tej okazji w klasztornej kaplicy sprawowana była uroczysta Msza św. w intencji Siostry Jubilatki, której przewodniczył ks. prałat Hubert Wieczorke, a wraz z nim Eucharystię koncelebrowali ks. proboszcz Stanisław Kołodziej, ks. proboszcz Józef Majwald z Wilchów oraz ks. Jarosław Janusz, który wygłosił Słowo Boże. Muzyczną oprawę zapewnił ks. Paweł Wojtała. W intencji Siostry Pauli modliły się zgromadzone w kaplicy Siostry Służebniczki oraz członkowie rodziny.

Kochana Siostro Paulo,

60 lat temu powiedziałaś Panu Bogu „Tak” i swoje „Tak” powtarzasz Mu odtąd każdego dnia w ofiarnej służbie Jemu i bliźnim. Dzisiaj, w dniu Twojego jubileuszu, dziękujemy Ci za Twoją pokorną posługę, za każdą ofiarowaną modlitwę i za Twoją radość, którą dzielisz się z każdym spotkanym człowiekiem. Życzymy Ci obfitych Bożych łask na każdy kolejny dzień życia, niech Pan umacnia Cię w drodze do świętości, a Matka Przenajświętsza otacza Cię matczyną miłością i opieką.