niedziela, 14 lipca, 2024
Aktualności

Poznajmy bliżej nowych szafarzy


foto: od lewej: Wojciech Pawliczek, ks. proboszcz Stanisław Kołodziej, Andrzej Durczok, Adam Zdrzałek.


W obchody stulecia naszego kościoła wpisuje się piękny dar dla naszej parafii. Od wczoraj nasza wspólnota cieszy się z posługi trzech nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

W grudniowym numerze „Serca” będzie można przeczytać więcej informacji, a na razie przedstawiamy krótko ich sylwetki.

Wojciech Pawliczek – skończył 39 lat, ma żonę Magdalenę i dwójkę dzieci: syna Miłosza (8 lat) oraz córkę Michalinę (5 lat). W wolnym czasie lubi sport, zwłaszcza piłkę nożną, bieganie i basen. Od wielu lat angażuje się w życie naszej parafii, przygotowuje młodzież do sakramentu bierzmowania, jest jednym z ekipy budowniczych stajenki i Bożego Grobu.

Andrzej Durczok – skończył 50 lat, ma żonę Gabrielę oraz dwójkę dzieci: syna Szymona (21 lat) oraz córkę Nicolę (20 lat). Lubi wyprawy w góry, czytać książki i jeździć na rowerze. Jest jednym z liderów grupy dyskusyjnej „Światło Wiary” oraz wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. Śpiewa w Chórze od Serca.

Adam Zdrzałek – skończył 41 lat, ma żonę Agnieszkę i syna Bartłomieja (8 lat). Wolny czas lubi spędzać razem z rodziną, a także pograć w piłkę nożną. Jednym z zainteresowań jest też informatyka, a umiejętnościami dzieli się z naszą wspólnotą poprzez budowanie parafialnej strony internetowej i zarządzanie system kamer w kościele. Angażuje się w grupy parafialne, jak „Światło Wiary”, ruch szensztacki, przygotowuje tez młodzież do sakramentu bierzmowania.

Naszym nowym szafarzom dziękujemy za podjętą niełatwą, ale bardzo ważną posługę dla naszej wspólnoty. Otoczmy ich życzliwością i modlitwą!